Schody kamienne w domu to styl i elegancja.

Schody w domu czy mieszkaniu zwykle kojarzą się z drewnem, które sprawia wrażenie „ciepłego” pomieszczenia. A czy wiesz, że posiadamy kamienie, które też potrafią sprawiać wrażenie „ciepłych”? Mamy tutaj na myśli różne odmiany indyjskich kamieni wydobywanych w Karakorum i Kashmirze. Możemy zaproponować Madurę Gold o pięknych złoto-czerwonych kolorach lub Kashmir Gold (oba przypominają naszą polską, złotą jesień). Do „ciepłych” kamieni zaliczyć możemy także urokliwy Ivory Brown-Shivakashi – granit o niespotykanych nigdzie indziej różowych, beżowych i żółtych smugach.

Zastąpienie drewna kamieniem nie wiąże się tylko z chęcią posiadania „ciepła”, ale również dostarczeniu pod nasz dach dużej dawki stylu. Porównując drewno z kamieniem od razu wskażemy zwycięzcę w pojedynku na elegancję. Bo czy zastosowanie nawet najtrwalszych gatunków drewna (dąb, buk, jesion) oraz zaimpregnowanie ich odpowiednim kolorem odda nieodparty urok marmuru hiszpańskiego Crema Marfil lub włoskiego Daino Reale? Oczywiście w obu przypadkach tworzymy z dóbr natury, przy czym znacznie trwalszych schodów oczekiwać należy od kamienia. Jest niepodatny na zarysowania, można zastosować różne wykończenia antypoślizgowe nieujmujące mu uroku, a w efekcie otrzymujemy bezpieczeństwo, klasę i styl w jednym (spróbuj nie poślizgnąć się na pięknym, polerowanym i nasączonym lakierem dębie).

Każdy rodzaj schodów można tak zaprojektować, aby wyłożyć je kamieniem. Nie ma znaczenia wielkość stopni czy podstopnic oraz nośność konstrukcji – tak jak w przypadku drewna mamy możliwość zastosowania materiału o różnej grubości, giętkości (tak!!! potrafimy giąć kamienie), gęstości oraz o unikalnych cechach, dzięki którym Twoje schody mogą być wyjątkowe – posiadamy bowiem kamienie o randze absolutnych białych kruków, o których konkurencja może pomarzyć.

A jakie schody Ty sobie wymarzyłaś?

Pamiętaj. Dla Ciebie wyłożymy nawet schody do nieba.

Blaty kamienne są trwalsze niż drewniane
Zastosowanie kamienia naturalnego