Przeniesienie grafiki na kamień

Możemy przenieść na kamień każdą grafikę…

Czy będzie to tablica pamiątkowa, tablica nagrobna, tabliczka z numerem domu czy mieszkania albo dowolny kształt wycięty z kamienia z odpowiednią sentencją, napisem lub grafiką – jesteśmy otwarci na propozycje. Możemy wygrawerować w kamieniu dosłownie wszystko.

Oryginalnym okazał się projekt jednego z naszych klientów. Z okazji ukończenia budowy domu postanowił zaprojektować i zamontować na elewacji budynku tablicę pamiątkową. Nie miała to być klasyczna tabliczka w stylu niemieckim (jedynie okres budowy) ale oryginalny projekt wiążący za równo okres budowy jak również przekształconą grafikę przedstawiającą herb rodzinny.

Prace przebiegły bardzo sprawnie. W pierwszym etapie wybrano grafikę – herb rodzinny, na którym przeprowadzono dalsze obróbki. Z herbu usunięto zbędne części: pawie pióra, koronę oraz wstęgi opasające. Pozostawiono jedynie esencję – podkowę z dwoma krzyżami maltańskimi. Życzeniem rodziny było zachowanie oryginalnych kolorów tych elementów – złotych krzyży oraz srebrnej podkowy. Dla zapewnienia dużego kontrastu oraz maksymalnej czytelności wybrano i zastosowano czarny granit Bengal Black oraz dopasowano jego wymiary proporcjonalnie do wymiarów herbu (tak aby grafika nie została rozciągnięta w poziomie ani pionie). Dobrano odpowiednią czcionkę napisu.

Kolejnym krokiem była obróbka płyty – wiercenie otworów montażowych, polerowanie krawędzi bocznych, piaskowanie grafiki. Produkt końcowy zamontowany został na elewacji budynku. Otwory montażowe zaślepiono ozdobnymi rozetami.

Bardzo ciekawa propozycja, świetne wykonanie oraz wzorowa współpraca z klientem.

Czekamy na następne nieszablonowe projekty…

Więcej zdjęć na Facebooku:

https://www.facebook.com/pg/kamienna.eu/posts/?ref=page_internal

Kamień naturalny powinien być regularnie konserwowany.
Projekt nagrobków