Kamień naturalny to najtrwalszy materiał wykończeniowy

Kamień naturalny to najtrwalszy materiał wykończeniowy posadzki. Jego układanie jest wprawdzie bardziej skomplikowane niż płytek ceramicznych czy gresu, jednak efekt końcowy jest „warty zachodu”. Natura jawi się setkami kolorów, a przy tym nie znajdziemy dwóch takich samych płytek kamiennych. Wnętrze pełne elegancji i bogactwa możemy zaaranżować  używając marmurów Daino Reale lub Crema Marfil. Ich nadzwyczajną urodę podkreśli oświetlenie pomieszczenia w ciepłych kolorach. Niebanalna struktura tych marmurów rozjaśni nawet najciemniejszą łazienkę. Jeśli chcemy więcej przyrody w domu, z pomocą przyjdzie grupa kamieni z rodziny Rainforrest. W ten sposób możemy stać się posiadaczami łazienki czy kuchni w kolorach deszczowych lasów równikowych: zielonym, czarnym czy brązowym.

A co jeśli nie przepadasz za plątaniną drzew, liści i lian? Pomoże czerwony Rojo Alicante. Marmur o niezaprzeczalnej urodzie, stosowany w ekskluzywnych pomieszczeniach wymagających nadania wysokiego prestiżu – salonie czy kuchni.

Ze względu na swoje właściwości (podobne do płytek ceramicznych), kamienie naturalne są doskonałe na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Kamień jest bowiem świetnym nośnikiem ciepła – potrafi je kumulować, ale nie izoluje źródła. Posiada do tego niski współczynnik rozszerzalności cieplnej.

Przewagą kamienia nad zwykłymi płytkami ściennymi czy podłogowymi jest z całą pewnością powiew naturalności, elegancja, niepowtarzalność, dużo większa wytrzymałość i nadzwyczajna trwałość. Kamień nie jest nigdzie produkowany. Aby znaleźć się na Twojej ścianie czy podłodze, najpierw musi zostać wyjęty z ziemi, obrobiony, pocięty i wypolerowany – dopiero wtedy staje się produktem końcowym. Jego uroda natychmiast rzuca się w oczy gościom (nie sposób przejść obojętnie obok łazienki wyłożonej marmurem). Mimo, że każda płytka jest inna, to jednak jako całość (łazienka, kuchnia, salon) stanowią świetny zespół – patrząc na pomieszczenie, widzisz elegancję i styl, zbliżając wzrok do konkretnego miejsca ujrzysz indywidualizm i niepowtarzalność. Trwałość takiej posadzki daleko wybiega poza trwałość podłóg drewnianych, płytek ceramicznych, a nawet gresu. Przy właściwej pielęgnacji i obsłudze, szacowany czas właściwości użytkowych kamienia jako posadzki oscyluje w granicach 30 – 50 lat. Przy zastosowaniu procesów odnowy (ponowne szlifowanie i uzupełnianie ubytków) czas można wydłużyć do 100 – 150 lat (zabiegi często stosowane w zabytkowych kościołach).

Podłoga z marmuru to naprawdę dobra inwestycja! Dowiedz się więcej tutaj!

Zastosowanie kamienia naturalnego
Litosfera ziemska